28 Նոյեմբերի 2022 - 09:03
Նոյեմբերի 27-ին՝ ժամը 15:45-ից 16:55-ը, հայկական զինված ուժերի ստորաբաժանումները Բասարքեչարի շրջանի Աշաղը Շորժա բնակավայրի ուղղությամբ տեղակայված դիրքերից ընդմիջումներով գնդակոծել են Քելբաջարի շրջանի Յելլիջա գյուղի ուղղությամբ տեղակայված ադրբեջանական դիրքերը:
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են պաշտպանության նախարարությունից, բացի այդ, ժամը 11:30-ից մինչև 16:20-ը, ռուս խաղաղապահների ժամանակավոր վերահսկողության տակ գտնվող ադրբեջանական տարածքներում տեղակայված հայկական անօրինական զինված կազմավորման անդամները կրկին գնդակոծել են ադրբեջանական բանակի դիրքերը Աղդամի, Խոջավենդի և Թերթերի ուղղությամբ։
Այդ ուղղություններում տեղակայված ադրբեջանական ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկվել են համարժեք պատասխան միջոցառումներ։

28 Ноября 2022 - 09:03
27 ноября с 15:45 до 16:55 подразделения вооруженных сил Армении с позиций в направлении населённого пункта Ашагы Шорджа Басаркечярского района с перерывами подвергали обстрелу из стрелкового оружия позиции азербайджанской армии в направлении населённого пункта Йеллиджа Кяльбаджарского района.
Как сообщили Armenia.Az в Министерстве обороны, кроме того, 27 ноября с 11:30 до 16:20 члены незаконных армянских вооруженных формирований на территории Азербайджана, где временно размещены российские миротворцы, вновь подвергли обстрелу позиции азербайджанской армии в Агдамском, Ходжавендском и Тертерском направлениях.
Подразделениями азербайджанской армии, дислоцированными в указанных направлениях, были приняты адекватные ответные меры.