26 Նոյեմբերի 2022 - 12:37
Ադրբեջանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովը ցավակցություն է հայտնել Թուրքիայի Հանրապետության ազգային պաշտպանության նախարար Հուլուսի Աքարին և բանակի Գլխավոր շտաբի պետ Յաշար Գյուլերին։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը՝ վկայակոչելով Ադրբեջանի ՊՆ մամուլի ծառայությանը, ցավակցական ուղերձում ասվում է.
«Խորապես վշտացած եմ թուրքական փառապանծ բանակի զինվորների զոհվելու և վիրավորվելու լուրով այն տարածաշրջանում, որտեղ հակաահաբեկչական գործողություններ են իրականացվում Թուրքիայի Զինված ուժերի կողմից՝ ահաբեկչական սպառնալիքը չեզոքացնելու և խաղաղ բնակիչներին ահաբեկչական հարձակումներից պաշտպանելու նպատակով։
Ձեր ցավը նաև մեր ցավն է։
Մենք միշտ եղբայրական Թուրքիայի Զինված ուժերի կողքին ենք ահաբեկչության դեմ կատաղի պայքարում և լիովին աջակցում ենք ձեզ:
Կիսում եմ նահատակների մերձավորների վիշտը և իմ խորին ցավակցությունն եմ հայտնում նրանց ընտանիքներին։ Բոլոր վիրավորներին մաղթում եմ շուտափույթ ապաքինում»:

26 Ноября 2022 - 12:37
Министр обороны Азербайджанской Республики генерал-полковник Закир Гасанов выразил соболезнования министру национальной обороны Турецкой Республики Хулуси Акару и начальнику Генерального штаба генералу армии Яшару Гюлеру.
Как передает Armenia.Az со ссылкой на пресс-службу оборонного ведомства Азербайджана, в соболезновании говорится:
«Глубоко огорчен известием о гибели и ранениях военнослужащих славной турецкой армии в регионе, где проводятся антитеррористические операции, осуществляемые Вооруженными силами Турции с целью нейтрализации террористической угрозы и защиты мирных жителей от террористических атак.
Ваша боль - это и наша боль.
Мы всегда рядом с братскими вооруженными силами Турции в ожесточенной борьбе с терроризмом и полностью вас поддерживаем.
Разделяю скорбь близких шехидов и выражаю глубочайшие соболезнования их семьям. Желаю скорейшего исцеления всем раненым