23 Նոյեմբերի 2022 - 16:14
Ադրբեջանի խորհրդարանի պատգամավորները հետագայում պետք է ուժեղացնեն համագործակցությունը քաղաքական կուսակցությունների հետ։
Այս մասին հայտարարել է Միլլի Մեջլիսի պատգամավոր Ջեյհուն Մամեդովը՝ «Քաղաքական կուսակցությունների մասին» օրենքի նախագծի նոր տարբերակի քննարկման ժամանակ, հայտնում է Armenia.Az-ը։
Նրա խոսքով, Ադրբեջանն այսօր թևակոխել է զարգացման նոր փուլ. «Մենք երկրում կուսակցական մշակույթի զարգացման ականատես ենք լինում, քաղաքական կուսակցությունների հետ հարաբերությունները բարձրացել են էլ ավելի բարձր մակարդակի: Ներկայում երկրում գործող բոլոր կուսակցությունները մասնակցում են երկխոսությանը և նրանց գործունեության համար ստեղծված են բոլոր անհրաժեշտ պայմանները»։

23 Ноября 2022 - 14:49
Депутатам парламента Азербайджана в дальнейшем необходимо усилить сотрудничество с политическими партиями.
Как сообщает Armenia.Az, об этом заявил депутат Милли Меджлиса Джейхун Мамедов в ходе обсуждения нового варианта законопроекта "О политических партиях“.
По его словам, сегодня Азербайджан вступил на новый этап развития: "Мы являемся свидетелями повышения политической партийной культуры в стране, отношения с политическими партиями вышли на еще более высокий уровень. В настоящее время все партии, действующие в стране, участвуют в диалоге и для их деятельности созданы все необходимые условия".