17 Նոյեմբերի 2022 - 16:39
Ստամբուլում ընթացող տրանսպորտի և լոգիստիկայի «Logitrans-2022» 17-րդ միջազգային ցուցահանդեսում քննարկվել է՝ Բաքու-Թբիլիսի-Կարս երկաթուղային ճանապարհով նոր տեսակի բեռների ներգրավումը։
Ինչպես տեղեկացնում է Armenia.Az-ը, այս մասին հայտնում է՝ «Ադրբեջանական երկաթուղիներ» ՓԲԸ դուստր ձեռնարկությունը՝ «ADY Container» ԲԲԸ-ն։
«ADY Container»-ը ներկայացվել է նաև «Logitrans»-2022 միջազգային տրանսպորտի և լոգիստիկայի ցուցահանդեսում: Թուրքիա գործուղված ընկերության աշխատակիցները ցուցահանդեսի մասնակիցներին տեղեկացրել են՝ Ադրբեջանի տարածքով անցնող տրանսպորտային միջանցքների և նոր նախագծերի մասին: Հանդիպումների ժամանակ բեռների սեփականատերերի ներկայացուցիչների և լոգիստիկ ընկերություններին հետ դրվել են նոր համագործակցության հիմքերը: Գործընկերների հետ քննարկումների ընթացքում մտքերի փոխանակություն է տեղի ունեցել համագործակցության ընդլայնման շուրջ»,- հայտնել են «ADY Container»-ում։

17 Ноября 2022 - 15:06
На 17-й международной выставке транспорта и логистики «Logitrans-2022» в Стамбуле обсуждено привлечение новых видов грузов на железнодорожный маршрут Баку-Тбилиси-Карс.
Как сообщает Armenia.Az, об этом сообщили в ООО ADY Container, являющемся дочерним предприятием ЗАО «Азербайджанские железные дороги».
«На международной выставке транспорта и логистики “Logitrans-2022" также был представлен ADY Container. Командированные в Турцию сотрудники компании проинформировали участников выставки о проходящих через территорию Азербайджана транспортных коридорах и новых проектах. На встречах с представителями грузовладельческих и логистических компаний заложены основы нового сотрудничества. В ходе обсуждений с партнерами проведен обмен мнениями по расширению сотрудничества», - сообщили в ADY Container.