• Բաքվում ավարտվել է ՆԱՏՕ-ի դասընթացը
Սեպտեմբերի 29-ին տեղի է ունեցել՝ մեր երկրում անցկացվող ՆԱՏՕ-ի՝ «Օպերատիվ հնարավորությունների հայեցակարգի տվյալների բազա» (E&F Database Training Course-ի (OCC E&F Database Training Course) դասընթացի փակման արարողությունը։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են ՊՆ մամուլի ծառայությունից, միջոցառման մասնակիցների համար անցկացվել է ճեպազրույց՝ դասընթացի արդյունքների վերաբերյալ։
Բաժանվելով երկու խմբի՝ դասընթացի ունկնդիրները կատարել են ՏՏ ենթակառուցվածքի և E&F OCC ծրագրային ապահովման, ինչպես նաև ծրագրաշարի միջոցով E&F OCC միջոցառումների պլանավորման և գնահատման առաջադրանքները:

30 Сентября 2022 - 10:27
29 сентября состоялась церемония закрытия проводившегося в нашей стране курса НАТО «База данных концепции оперативных возможностей (КОВ)» (OCC E&F Database Training Course).
Как сообщили Armenia.Az в пресс-службе Минобороны, для участников мероприятия был проведен брифинг об итогах курса.
Разбившись по двум группам, слушатели курса выполнили задачи по созданию ИТ-инфраструктуры и программного обеспечения OСC E&F, а также планированию и оценке мероприятий OСC E&F при помощи программного обеспечения.