29 Սեպտեմբերի 2022 - 11:54
Այսօր առավոտյան ուսանողներն ու դպրոցականները փակել են՝ Ապարան քաղաքի միջպետական ճանապարհը (Բաշ Աբարան –խմբ.) իշխանություններից պահանջելով սահմանից վերադարձնել իրենց ընկերներին։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, «Հրապարակ»-ի հետ զրույցում ուսանողներից մեկն ասել է, որ երեկ Ադրբեջանի հետ սահմանին հերթական սրացման ժամանակ սպանվել է Ապարանի բնակիչ՝ իրենց ավագ ընկերը։
Ոստիկանները բիրտ ուժով հեռացրել են փողոցը փակող երիտասարդներին։
Ուսուցիչներից մեկը, ով թվում էր, թե սպանվածի ազգականն է, պահանջել է վերադարձնել որդուն։
Հիշեցնենք, որ Հայաստաբնի զինված ուժերի սադրանքի արդյունքում՝ Ադրբեջանի հետ պայմանական սահմանին լիկվիդացվել են երեք հայ զինծառայողներ, որոնցից մեկը, ըստ հանրային աղբյուրների, գումարտակի հրամանատարն է։

• В Армении молодежь требует вернуть военнослужащих с границы с Азербайджаном
Сегодня утром студенты и школьники перекрыли межгосударственную дорогу в городе Апаран (Баш Абаран – Ред), требуя от властей вернуть их друзей с границы.
Как передает Armenia.Az, в беседе с «Грапарак» один из студентов сообщил, что вчера во время очередного обострения на границе с Азербайджаном был убит житель Апарана, их старший друг.
Полицейские грубой силой убрали молодых людей, блокировавших улицу.
Один из учителей, который, похоже, был родственником потерпевшего, потребовал вернуть его сына.
Напомним, в результате провокации ВС Армении на условной границе с Азербайджаном были ликвидированы трое армянских военнослужащих, один из которых, по данным пабликов, командир батальона.