29 Սեպտեմբերի 2022 - 10:09
Հայ ռուսամետ ակտիվիստ, բլոգեր Միքայել (Միկա) Բադալյանն իր Telegram ալիքում վերահրապարակել է՝ Rybar TG ալիքի հաղորդագրությունը, որում ներկայացված են Երևանի կողմից խնամքով թաքցված Քելբեջարի շրջանի ուղղությամբ Հայաստանի զինված ուժերի երեկվա սադրանքի մանրամասները։
Հիշեցնենք, որ հայկական հրետակոծության արդյունքում վիրավորվել է ադրբեջանական բանակի զինծառայող Իսկենդերով Նիջաթ Հիդայաթ օղլուն։ Ի պատասխան՝ նշված ուղղությամբ տեղակայված ադրբեջանական բանակի ստորաբաժանումները ձեռնարկել են համարժեք միջոցներ։
Այս միջոցառումների արդյունքների մասին հայտնել է TG Rybar հեռուստաալիքը, որի գրառումը կիսվել է Բադալյանի կողմից։ Ինչպես հայտնի է, Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը խոստովանել է երեք զինծառայողի մահը՝ չնշելով նրանց կոչումն ու պաշտոնը։ Սակայն, TG-channel Rybar-ի տեղեկաատվության համաձայն, նրանցից մեկն այդ ուղղությամբ տեղակայված հայկական գումարտակի հրամանատարն է, որը հաջողությամբ լիկվիդացվել է ադրբեջանական բանակի ստորաբաժանումների կողմից՝ ի պատասխան Հայաստանի զինված ուժերի զինված սադրանքի։

• ВС Азербайджана ликвидировали армянского комбата?
Армянский пророссийский активист, блогер Микаел (Мика) Бадалян в своем Телеграм-канале перепостил сообщение ТГ-канала Рыбарь, в котором представлены тщательно скрываемые Ереваном подробности вчерашней провокации ВС Армении в направлении Кяльбаджарского района.
Напомним, в результате армянского обстрела был ранен военнослужащий азербайджанской армии Искендеров Ниджат Хидаят оглу. В ответ подразделениями азербайджанской армии, дислоцированными на указанном направлении, были предприняты адекватные меры.
О результатах этих мер сообщил ТГ-канал Рыбарь, чьим постом поделился и Бадалян. Как известно, Минобороны Армении признало гибель троих военнослужащих, не указав при этом их звания и должности. Однако, по данным ТГ-канала Рыбарь, один из них – командир дислоцированного в том направлении армянского батальона, который был успешно ликвидирован подразделениями азербайджанской армии в ответ на вооруженную провокацию ВС Армении.