• Ադրբեջանում ամենամեծ թվով հաքերային հարձակումներն իրականացնում է Հայաստանը
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին Բաքվում կայացած «Կիբերանվտանգ տնտեսություն. բարեփոխումներ, նորարարական մոտեցումներ և լուծումներ» թեմայով համաժողովում հայտարարել է Տնտեսական բարեփոխումների և հաղորդակցությունների վերլուծության կենտրոնի վերլուծաբան Մասումա Թալըբովան։
Նրա խոսքով, ադրբեջանա-հայկական սահմանին հայկական վերջին սադրանքների ընթացքում Հայաստանը կատարել է ավելի քան 2000 կիբերհարձակում։
«2020 թվականին՝ ղարաբաղյան երկրորդ պատերազմի տարում, կիբերհարձակումների թիվն ավելացել է 4,3 անգամ»,- ասել է նա՝ հավելելով, որ կիբերհարձակումները վնասում են երկրի տնտեսությանը։
«Չնայած դրան, Ադրբեջանը արդյունավետորեն պաշտպանում է իրեն և դիմադրում կիբերհարձակումներին», - ասել է Թալըբովան։

21 Сентября 2022 - 14:55
Как передает Armenia.Az, об этом аналитик Центра анализа экономических реформ и коммуникаций Масума Талыбова заявила на проходящей в Баку конференции на тему «Кибербезопасная экономика: реформы, инновационные подходы и решения».
По ее словам, за время недавних армянских провокаций на азербайджано-армянской границе Армения совершила свыше 2 000 кибератак.
«В 2020 году - в год второй Карабахской войны, число кибератак возросло в 4,3 раза»,- сказала она, добавив, что кибератаки наносят ущерб экономике страны.
«Несмотря на это, Азербайджан эффективно защищается и противостоит кибератакам», - заявила Талыбова.