• Ալիևը շնորհակալություն է հայտնել Պուտինին AZAL-ի ինքնաթիռի վթարի շուրջ ստեղծված իրավիճակի անձնական վերահսկողության համար
09 0Հոկտեմբերի 2025 - 16:53
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը շնորհակալություն է հայտնել իր ռուս գործընկեր Վլադիմիր Պուտինին AZAL-ի ինքնաթիռի վթարի շուրջ ստեղծված իրավիճակը անձնական վերահսկողության տակ պահելու համար, հաղորդում է AZERTAC-ը։
«Կուզենայի շնորհակալություն հայտնել Ձեզ այս իրավիճակը անձնական վերահսկողության տակ պահելու համար։ <…> Դուք անձամբ եք վերահսկում հետաքննությունը, և մենք կասկած չունեինք, որ այն օբյեկտիվորեն կպարզի ամեն ինչ։ Հետևաբար, կուզենայի կրկին երախտագիտություն հայտնել, որ Դուք անհրաժեշտ համարեցիք մեր հանդիպման ժամանակ հատուկ անդրադառնալու այս հարցին», - ասել է պետության ղեկավարը։
Հիշեցնենք, որ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ հանդիպման ժամանակ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ Ռուսաստանը իրավական գնահատական կտա AZAL-ի ինքնաթիռի վթարի հետ կապված բոլոր պաշտոնատար անձանց գործողություններին։

• Алиев поблагодарил Путина за его личный контроль над ситуацией в связи с катастрофой самолета AZAL
09 Октября 2025 - 16:30
Президент Азербайджана Ильхам Алиев поблагодарил своего российского коллегу Владимира Путина за то, что он лично держит под контролем ситуацию в связи с катастрофой самолета AZAL, сообщает АЗЕРТАДЖ.
«Хотел бы поблагодарить Вас за то, что Вы лично держите эту ситуацию под контролем. <…> Вы лично контролируете ход следствия, и у нас не было сомнений, что оно объективно во всем разберется. Поэтому хотел бы еще раз выразить благодарность, что Вы сочли нужным на нашей встрече именно осветить этот вопрос», — сказал глава государства.
Напомним, что на встрече с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым президент России Владимир Путин заявил о том, что Россия даст правовую оценку действиям всех должностных лиц в связи с крушением самолета AZAL.