• Ադրբեջանի տնտեսության նախարար Միքայիլ Ջաբբարովը հանդիպել է՝ իր օմանցի գործընկեր Սաիդ բին Մոհամմեդ բին Ահմեդ ալ-Սաքրիի հետ
08 0Հոկտեմբերի 2025 - 14:20
Ադրբեջանի տնտեսության նախարար Միքայիլ Ջաբբարովը հանդիպել է՝ իր օմանցի գործընկեր Սաիդ բին Մոհամմեդ բին Ահմեդ ալ-Սաքրիի հետ։
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ նախարարը այս մասին գրել է սոցիալական ցանցերի իր էջում։
«Օման կատարած մեր աշխատանքային այցի ընթացքում մենք ուրախ էինք հանդիպել երկրի էկոնոմիկայի նախարար Սաիդ բին Մոհամմեդ բին Ահմեդ ալ-Սաքրիի հետ։
Հանդիպման ընթացքում մենք քննարկել ենք տնտեսական հարաբերությունների ամրապնդումը, առևտրի և ներդրումների ոլորտում համագործակցության ներուժի իրացումը, ինչպես նաև էներգետիկայի, արդյունաբերական գոտիների, զբոսաշրջության, փոքր և միջին բիզնեսի և տարանցման ոլորտներում համատեղ նախաձեռնությունների խթանումը։
Մենք նաև մտքեր ենք փոխանակել՝ Ադրբեջանի շահավետ աշխարհագրական դիրքի և բարձր արդյունավետ տարանցման վերաբերյալ, որոնք ստեղծում են բարենպաստ պայմաններ օտարերկրյա ներդրումների ներգրավման համար», - գրել է Ջաբբարովը։

• Азербайджан и Оман обсудили экономическое сотрудничество
Министр экономики Азербайджана Микаил Джаббаров встретился со своим оманским коллегой Саидом бин Мохаммедом бин Ахмедом Аль-Сакри.
«В рамках нашего рабочего визита в Оман мы были рады встретиться с министром экономики этой страны Саидом бин Мохаммедом бин Ахмедом Аль-Сакри.
В ходе встречи мы обсудили укрепление экономических отношений, реализацию потенциала сотрудничества в области торговли и инвестиций, а также продвижение совместных инициатив в сфере энергетики, промышленных зон, туризма, малого и среднего бизнеса и транзита.
Мы также обменялись мнениями о выгодном географическом положении Азербайджана и высокой эффективности транзита, которые создают благоприятные условия для привлечения иностранных инвестиций», – написал Джаббаров.