07 0Հոկտեմբերի 2025 - 17:51
Ընթացիկ տարվա պատրաստության պլանի համաձայն և Մոբիլիզացիայի և զորակոչի պետական ծառայության հետ համատեղ գործունեության շրջանակներում, Առանձին համազորային բանակում անցկացվել են պահեստազորայինների հերթական վարժական հավաքներ։
Պաշտպանության նախարարությունից Armenia.Az-ին հայտնել են, որ բուժզննում անցնելուց հետո պահեստազորայիններին տրամադրվել են զինվորական համազգեստ և այլ պարագաներ։ Նրանց հետ անցկացվել են բացատրական զրույցներ ռազմական կանոնակարգի, ռազմական օրենսդրության և անվտանգության կանոնների պահանջների վերաբերյալ։
Հավաքների շրջանակներում անցկացվել են ընդհանուր զինվորական և մասնագիտական պատրաստության պարապմունքներ, իրականացվել մարտական կրակոցներ։

• В Отдельной общевойсковой армии проведены сборы резервистов - Видео
В соответствии с планом подготовки на текущий год и в рамках совместных мероприятий с Государственной службой по мобилизации и призыву, в Отдельной общевойсковой армии проведены очередные учебные сборы для военнообязанных запаса.
Как сообщили Armenia.Az в Минобороны, после прохождения медосмотра военнообязанные были обеспечены военной формой и другим снаряжением. С ними были проведены разъяснительные беседы на тему требований военных уставов, военного законодательства и правил безопасности.
На сборах были проведены занятия по общевойсковой и профессиональной подготовке, а также выполнены упражнения по стрельбе из оружия и гранатометов.