• Նախկին ներքին տեղահանված. մենք կապրենք և կստեղծագործենք մեր հողի վրա
Այսօր հրաշալի օր է, և մեր սրտերը լի են հպարտությամբ։ Մենք 33 տարի հեռու էինք մեր հողերից։ Նման կյանքը՝ առանց Հայրենիքի, առանց հողի, մեզ համար շատ դժվար էր։ Այսօր, Ամենակարողին երախտագիտությամբ, մենք վերադառնում ենք մեր հողեր։
Այս մասին AZERTAC-ին ասել է նախկին ներքին տեղահանված Էլշան Մուստաֆաևը, որը վերաբնակվում է Աղդերեի շրջանի Վենգլի գյուղում:
«Մենք շատ էինք կարոտում այս հողերը։ Այսօր մենք վերադառնում ենք մեր հող, մեր հայրենի գյուղ։ Մենք կապրենք և կստեղծագործենք մեր հողի վրա։ Թող Ամենակարողը պահպանի մեր նախագահին և մեր պետությանը, լուսավորի նահատակների հոգիները և առողջություն պարգևի վիրավորներին», - ասել է նա։

09 Октября 2025 - 14:51
Сегодня прекрасный день, наши сердца переполняет чувство гордости. Мы были вдали от своих земель 33 года. Такая жизнь, без Родины, без земли была для нас очень тяжелой. Сегодня мы с благодарностью Всевышнему возвращаемся на наши земли.
Об этом в беседе с АЗЕРТАДЖ сообщил бывший вынужденный переселенец Эльшан Мустафаев, переселяющийся в село Венгли Агдеринского района.
«Мы очень тосковали по этим землям. Сегодня мы возвращаемся в наш край, в родное село. Будем жить и созидать на своей земле. Пусть Всевышний оберегает нашего президента и наше государство, упокоит души шехидов и дарует здоровье гази», — сказал он.