02 0Հոկտեմբերի 2025 - 15:36
Բիլասուվարի շրջանում անցկացվում է՝ երկրում կառուցվող արևային էլեկտրակայանի առաջին արևային վահանակի տեղադրման արարողությունը։
APA-ի փոխանցմամբ, միջոցառմանը մասնակցում են՝ Էներգետիկայի նախարարության, Վերականգնվող էներգիայի գործակալության, «Ազերեներժի» ԲԲԸ-ի, SOCAR Green-ի, Masdar ընկերության և Բիլասուվարի շրջանի Գործադիր իշխանության ներկայացուցիչները։
Արարողությանը մասնակիցների համար ներկայացվել է՝ նախագծի հիմնական պահերը ներառող շնորհանդես։ Այնուհետև հյուրերը կմասնակցեն առաջին արևային վահանակի տեղադրմանը և հիշարժան գրառումներ կկատարեն։

02 Октября 2025 - 14:41
В Билясуварском районе проходит церемония установки первой солнечной панели строящейся в стране Солнечной электростанции.
Как сообщает AПA, в мероприятии участвуют представители Министерства энергетики, Агентства возобновляемых источников энергии, АО Azərenerji, компании SOCAR Green, компании Masdar и представители Исполнительной Власти Билясуварского района.
Во время церемонии для участников была проведена презентация, охватывающая основные моменты проекта. Затем гости примут участие в установке первой солнечной панели и оставят памятные записи.