• Ադրբեջանի նախագահ. մենք ներկայումս աշխատում ենք ԵՄ-ի հետ էլեկտրաէներգիայի արտահանման շուրջ
Այսօր ես նախագահ Մատարելլային տեղեկացրեցի, որ մենք ներկայումս աշխատում ենք Եվրամիության հետ էլեկտրաէներգիայի արտահանման շուրջ: Էլեկտրահաղորդման գծերի տեղադրման տեխնիկատնտեսական ուսումնասիրությունը պատրաստվում է և, հավանաբար, շուտով պատրաստ կլինի։
Azertac-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Իտալիայի նախագահ Սերջիո Մատարելլայի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսում։
«Այսպիսով, TAP-ի՝ Հարավային գազային միջանցքի կողմից բացված ուղին այժմ ճանապարհ է բացում է ավելի մեծ նախագծերի համար», - նշել է պետության ղեկավարը։

• Президент Азербайджана: В настоящее время мы работаем с ЕС над экспортом электроэнергии
Сегодня я сообщил президенту Маттарелле, что в настоящее время мы работаем с Европейским Союзом над экспортом электроэнергии. Готовится технико-экономическое обоснование прокладки линий электропередачи, которое, вероятно, будет готово в ближайшее время.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал президент Ильхам Алиев в заявлении для прессы с президентом Италии Серджо Маттареллой.
«Таким образом, путь, проложенный ТАР, Южным газовым коридором, сегодня открывает дорогу более крупным проектам», - отметил глава государства.