• Բաքուն և Baykar-ը քննարկել են համատեղ արտադրության ընդլայնման հարցը
Պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովն ընդունել է Ադրբեջանում գտնվող թուրքական «Baykar» ընկերության գլխավոր տնօրեն Հալուք Բայրաքթարին։
Անկեղծ երկխոսության մթնոլորտում անցած հանդիպման ընթացքում ընդգծվել է երկկողմ ռազմական համագործակցության հետագա զարգացումը։
Հանդիպմանը հատուկ ընդգծվել է տեխնոլոգիական նորարարությունների կիրառմամբ համատեղ արտադրության ավելացման կարևորությունը, մտքերի լայն փոխանակություն է տեղի ունեցել Ադրբեջանի և Թուրքիայի միջև ռազմատեխնիկական համագործակցության ներկա վիճակի և զարգացման հեռանկարների շուրջ։
Վերջում պաշտպանության նախարարը Հալուք Բայրաքթարին պարգևատրել է «Ռազմական համագործակցության բնագավառում վաստակի համար» մեդալով։

14 Марта 2025 - 10:18
Министр обороны генерал-полковник Закир Гасанов принял находящегося с визитом в Азербайджане генерального директора турецкой компании Baykar Халука Байрактара.
Об этом Armenia.AzCaliber.Az сообщили в Минобороны АР.
На встрече, состоявшейся в атмосфере искреннего диалога, было подчеркнуто дальнейшее развитие двустороннего военного сотрудничества.
На встрече особо отмечалась важность наращивания совместного производства с применением технологических инноваций, состоялся широкий обмен мнениями о текущем состоянии и перспективах развития военно-технического сотрудничества между Азербайджаном и Турцией.
В заключение министр обороны наградил Х. Байрактара медалью «За заслуги в области военного сотрудничества».