• Չավուշօղլուն՝ Բաքվի Գլոբալ և Անթալիայի ֆորումների միջև համագործակցության ամրապնդման մասին
Թուրքիան կողմ է հանդես գալիս Բաքվի Գլոբալ ֆորումի և թուրքական Անթալիայի ֆորումի միջև համագործակցության զարգացմանը։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին լրագրողներին ասել է Թուրքիայի նախկին արտգործնախարար, խորհրդարանի պատգամավոր Մևլութ Չավուշօղլուն։
«Բաքվի գլոբալ ֆորումի շրջանակներում կքննարկվեն այն իրողությունները, որոնց առերեսվում է աշխարհն այսօր։ Մեր պարտքն ենք համարում մասնակցել նման միջոցառման։ Մենք նաև մտադիր ենք ամրապնդել համագործակցությունը Բաքվի Գլոբալ և Անթալիայի ֆորումների միջև։ Միջոցառմանը կքննարկվեն նաև այս համագործակցության հեռանկարները»,- ասել է նա։

13 Марта 2025 - 09:54
Турция выступает за развитие сотрудничества между Глобальным Бакинским форумом и турецким Анталийским форумом.
Как сообщает Armenia.Az, об этом сказал журналистам бывший министр иностранных дел Турции, депутат парламента Мевлют Чавушоглу.
«На Глобальном Бакинском форуме обсудят реалии, с которыми сегодня сталкивается мир. Мы считаем своим долгом принимать участие в подобном мероприятии. Также намерены укрепить сотрудничество между Глобальным Бакинским и Анталийским форумами. В рамках мероприятия также будут обсуждаться перспективы этого сотрудничества», — сказал он.