13 Մարտի 2025 - 18:22
Ադրբեջանն ու Հայաստանը ավարտել են՝ խաղաղ համաձայնագրի տեքստի համաձայնեցնելու վերաբերյալ բանակցությունները, հայտարարել է Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը։
Ինչպես հայտնում է Report-ը, ըստ նրա, Հայաստանը ընդունել է ադրբեջանական կողմի առաջարկները՝ համաձայնագրի վերջին երկու չհամաձայնեցված կետերի վերաբերյալ։
«Հաջորդ փուլում Բաքվի ակնկալիքներն այն են, որ Հայաստանը պետք է փոփոխություններ կատարի իր սահմանադրության մեջ, որը դեռևս տարածքային պահանջներ է պարունակում Ադրբեջանի նկատմամբ»,- ասել է նախարարը՝ Բաքվի 12-րդ Գլոբալ ֆորումի շրջանակներում։

• Байрамов: Баку и Ереван завершили переговоры по согласованию текста мирного соглашения
Азербайджан и Армения завершили переговоры по согласованию текста мирного соглашения, заявил глава МИД Азербайджана Джейхун Байрамов.
Как передает Report по его словам, Армения приняла предложения азербайджанской стороны касательно двух последних несогласованных пунктов соглашения.
«На следующем этапе ожидания Баку таковы – Армения должна внести поправки в свою конституцию, в которой все еще содержатся территориальные претензии к Азербайджану», - сказал министр в кулуарах XII Глобального Бакинского форума.