• Սերագելդին. Բաքվում կայանալիք Գլոբալ ֆորումին կմասնակցի ավելի քան 400 մարդ
Ավելի քան 400 մարդ կմասնակցի Բաքվի Գլոբալ համաժողովին, որը կանցկացվի Բաքվում՝ 2025 թվականի մարտի 13-15-ը։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է՝ Նիզամի Գյանջևիի միջազգային կենտրոնի համանախագահ Իսմայիլ Սերագելդինը։
Նա նշել է, որ ֆորումին կմասնակցեն՝ պետությունների և կառավարությունների ներկա և նախկին ղեկավարներ, ինչպես նաև գիտնականներ ու փորձագետներ ավելի քան 50 երկրներից։
«Առաջիկա երեք օրերի քննարկումները կլինեն բաց և անկեղծ, որպեսզի փորձել լսարանից ստանալ փորձ, մտքեր և գաղափարներ։ Այս տարին բացառիկ է, քանի որ միջազգային հարաբերությունները ենթարկվել են լուրջ փոփոխությունների և դրանց վրա ազդել են՝ ԱՄՆ նախագահի կողմից վերջին երկու ամիսների ընթացքում ընդունված մի շարք որոշումները»,- ասել է նա։

12 Марта 2025 - 16:08
В Глобальном Бакинском форуме, который пройдет 13-15 марта 2025 года в Баку, примут участие более 400 человек.
Как сообщает Report, об этом сопредседатель Международного центра Низами Гянджеви Исмаил Серагельдин заявил сегодня на пресс-конференции.
Он отметил, что в форуме примут участие действующие и бывшие главы государств и правительств, а также ученые и эксперты из более 50 стран.
«Предстоящие три дня дискуссий будут открытыми и откровенными, чтобы попытаться получить от аудитории опыт, мысли и идеи. Этот год является исключительным, потому что международные отношения претерпели серьезные изменения и на них повлиял ряд решений, принятых президентом США за последние пару месяцев», - сказал он.