• Ադրբեջանը ցավակցում է Պակիստանին
Ադրբեջանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունը ցավակցություն է հայտնել պակիստանյան կողմին՝ ուղևորատար գնացքում տեղի ունեցած ահաբեկչության կապակցությամբ։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, համապատասխան հրապարակումը զետեղված է արտաքին քաղաքական գերատեսչության X սոցիալական ցանցի էջում։
«Ցնցված և խորապես վշտացած ենք Պակիստանում մարդատար գնացքի վրա ահաբեկչական հարձակման մասին սարսափելի լուրից, որը հանգեցրել է ողբերգական մարդկային զոհերի։
Մենք մեր անկեղծ ցավակցությունն ենք հայտնում զոհվածների ընտանիքներին և շուտափույթ ապաքինում մաղթում բոլոր վիրավորներին։
Այս դժվարին ժամանակներում մենք համերաշխություն ենք հայտնում եղբայրական Պակիստանին և խստորեն դատապարտում ահաբեկչության սպառնալիքի բոլոր ձևերն ու դրսևորումները»,- ասված է հայտարարության մեջ։

• Азербайджан соболезнует Пакистану
Министерство иностранных дел Азербайджанской Республики выразило соболезнования пакистанской стороне в связи с террористическим актом в пассажирском поезде.
Как передает Armenia.Az, соответствующая публикация размещена на странице внешнеполитического ведомства в соцсети Х.
«Потрясены и глубоко опечалены ужасным известием о террористическом нападении на пассажирский поезд в Пакистане, которое привело к трагической гибели людей.
Выражаем искренние соболезнования семьям погибших и желаем скорейшего выздоровления всем пострадавшим.
В это непростое время выражаем солидарность с братским Пакистаном и решительно осуждаем все формы и проявления угрозы терроризма», - говорится в сообщении.