• Հասանովը՝ Ադրբեջանի ամբողջական ինքնիշխանության վերականգնման գործում բանակի դերի մասին
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովը շնորհավորել է ադրբեջանական բանակի անձնակազմին՝ Պետական ինքնիշխանության օրվա առթիվ։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, իր շնորհավորական ուղերձում Զաքիր Հասանովը նշել է, որ Գերագույն գլխավոր հրամանատարի իմաստուն և հեռատես քաղաքականության արդյունքում Ադրբեջանը մեծ հաջողությունների է հասել իր պաշտպանունակության բարձրացման գործում, իսկ ադրբեջանական բանակում իրականացվող մասշտաբային բարեփոխումները մեզ պատմական հաղթանակներ են ապահովել։
«Ընդամենը 23 ժամ տևած եզակի հակաահաբեկչական գործողության ընթացքում և մեր զինվորականների շնորհիվ, ովքեր պրոֆեսիոնալ կերպով կատարեցին իրենց առջև դրված բոլոր առաջադրանքները, Ադրբեջանի Հանրապետության ինքնիշխանությունն ամբողջությամբ վերականգնվեց»,- նշվում է շնորհավորական ուղերձում։

• Гасанов о роли армии в восстановлении полного суверенитета Азербайджана
Министр обороны Азербайджана генерал-полковник Закир Гасанов поздравил личный состав азербайджанской армии с Днем государственного суверенитета.
Как передает Armenia.Az, в поздравительном послании Закир Гасанов отметил, что в результате мудрой и дальновидной политики Верховного Главнокомандующего Азербайджан достиг больших успехов в повышении своей обороноспособности, а широкомасштабные реформы в азербайджанской армии обеспечили нам исторические победы.
«В ходе уникальной антитеррористической операции, длившейся всего 23 часа, и благодаря нашим военнослужащим, профессионально выполнившим все поставленные задачи, суверенитет Азербайджанской Республики был полностью восстановлен», - отмечается в поздравлении.