19 Սեպտեմբերի 2024 - 10:20
Սեպտեմբերի 18-ին Տաշքենդում հերթական հյուպատոսական խորհրդակցություններ են տեղի ունեցել Ադրբեջանի և Ուզբեկստանի արտաքին գործերի նախարարությունների միջև։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են ԱԳՆ-ում, խորհրդակցությունների ժամանակ ադրբեջանական պատվիրակությունը գլխավորել է ԱԳՆ հյուպատոսական վարչության պետ Էմիլ Սաֆարովը, իսկ Ուզբեկստանի պատվիրակությունը՝ ԱԳՆ հյուպատոսության և իրավաբանական վարչություն պետ Բոբուր Ազիզովը:
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև Ադրբեջանի պետական միգրացիոն ծառայության, ներքին գործերի նախարարության, զբաղվածության և աշխատանքի նախարարության և Ուզբեկստանի արտաքին աշխատանքային միգրացիոն գործակալության ներկայացուցիչներ։
Խորհրդակցությունների ընթացքում մտքերի փոխանակություն է տեղի ունեցել հյուպատոսական ոլորտում համագործակցության վիճակի և զարգացման հեռանկարների, ինչպես նաև այս ոլորտում երկկողմ նոր փաստաթղթերի ստորագրման հնարավորության շուրջ։

19 Сентября 2024 - 09:20
18 сентября в Ташкенте состоялись очередные консульские консультации между министерствами иностранных дел Азербайджана и Узбекистана.
Как сообщили Armenia.Az в МИД, на консультациях азербайджанскую делегацию возглавил начальник консульского управления Министерства иностранных дел Эмиль Сафаров, а узбекскую - начальник консульско-юридического управления МИД Бобур Азизов.
На встрече также приняли участие представители Государственной миграционной службы Азербайджана, Министерства внутренних дел, Министерства занятости и труда, Агентства внешней трудовой миграции Узбекистана.
На консультациях состоялся обмен мнениями о состоянии и перспективах развития сотрудничества в консульской сфере, о возможности подписания новых двусторонних документов в этой области.