20 Սեպտեմբերի 2024 - 13:06
Այս օրը (Պետական ինքնիշխանության օրը - խմբ.) մենք միասին նշում ենք Խանքենդիում և վստահ եմ, որ այսուհետ սեպտեմբերի 20-ը լայնորեն կնշվի Ադրբեջանում։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այս մասին հայտարարել է նախագահ Իլհամ Ալիևը Ղարաբաղի համալսարանի ուսուցիչների և ուսանողների հետ հանդիպմանը։
«Ուղիղ մեկ տարի առաջ ադրբեջանական հերոսական բանակն ամբողջությամբ վերականգնեց պետական ինքնիշխանությունը։ Մեկ օրից էլ քիչ տևած հակաահաբեկչական գործողության արդյունքում անջատականները ոչնչացվեցին, Ադրբեջանը լիովին ապահովեց իր պետական ինքնիշխանությունը, գերակայեց միջազգային իրավունքը, և Ադրբեջանը կրկին ցուցադրեց իր հզորությունը»,- ընդգծել է պետության ղեկավարը։

20 Сентября 2024 - 13:06
Этот день (День государственного суверенитета – ред.) мы вместе отмечаем в Ханкенди и уверен, что отныне 20 Сентября будет широко отмечаться в Азербайджане.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил Президент Ильхам Алиев на встрече с преподавателями и студентами Карабахского университета.
«Ровно год назад героическая азербайджанская армия полностью восстановила государственный суверенитет. В результате антитеррористической операции, продолжавшейся менее одного дня, сепаратисты были уничтожены, Азербайджан полностью обеспечил свой государственный суверенитет, международное право взяло верх и Азербайджан вновь продемонстрировал свою мощь», - подчеркнул глава государства.