• Ոչ մի ուժ չի կարող դիմակայել այս մարդկանց. Ալիև
Եթե կա ուժեղ կամք, պրոֆեսիոնալիզմ, հայրենասիրություն, ազգային ոգով դաստիարակված երիտասարդ սերունդ, ապա ոչ մի ուժ չի կարող դիմակայել այս ժողովրդին։ Ո՛չ 7, 6, 8, 9, 10 պաշտպանության գիծը, ո՛չ հայկական բանակի աշխարհագրական առավելությունը, քանի որ նրանք տեղակայված էին բոլոր բարձունքներում, ո՛չ խոշոր տերությունները, ո՛չ Հայաստանին զինող և բարոյական և ֆիզիկական օգնություն ցուցաբերող պետությունները։ Ոչ ոք։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այս մասին նախագահ Իլհամ Ալիևն ասել է Ղարաբաղի համալսարանի ուսուցիչների և ուսանողների հետ հանդիպմանը։
«Երբ այս բոլոր գործոնները գործում են որպես մեկ ամբողջություն, ոչ ոք չի կարող կանգնել այս ժողովրդի առաջ»,- ասել է պետության ղեկավարը։

20 Сентября 2024 - 13:04
Если есть сильная воля, профессионализм, патриотизм, молодое поколение, воспитанное в национальном духе, то никакая сила не может устоять перед этим народом. Ни 7, 6, 8, 9, 10 линий обороны, ни географическое преимущество армянской армии, поскольку они разместились на всех высотах, - ни крупные державы, ни государства, вооружающие Армению и оказывающие ей моральную и физическую помощь. Никто.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал Президент Ильхам Алиев на встрече с преподавателями и студентами Карабахского университета.
«Когда все эти факторы выступают как единое целое, никто не может выстоять перед этим народом», - заявил глава государства.