20 Սեպտեմբերի 2024 - 13:48
Նախագահ Իլհամ Ալիևը Ղարաբաղի համալսարանի ուսուցիչների և ուսանողների հետ հանդիպմանը խոսել է ադրբեջանցի զինվորականների հերոսության և պրոֆեսիոնալիզմի մասին։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, պետության ղեկավարը նշել է, որ համաշխարհային ռազմական պատմության մեջ մեր փառապանծ բանակի իրականացրած գործողությունների նման գործողություններ չեն եղել։
«44 օրվա ընթացքում ամեն օր առաջ գնալ՝ աշխարհագրական դժվարին պայմաններում ճեղքելով 5-6, տեղ-տեղ՝ 7 թշնամու պաշտպանական գիծ, բարձրանալ ներքևից վեր՝ կրելով կորուստներ, ազատագրել այնպիսի անառիկ ամրոց, ինչպիսին Շուշան է, միայն թեթև զենքերով բարձրանալով զառիթափ ժայռերի վրա. ո՞ր բանակն է ժամանակակից պատմության մեջ դրսևորել նման հերոսություն և պրոֆեսիոնալիզմ։ Սա ճշմարտություն է», - ասել է Ադրբեջանի նախագահը։

• Алиев об освобождении города Шуша
Президент Ильхам Алиев на встрече с преподавателями и студентами Карабахского университета рассказал о героизме, профессионализме наших военных.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, глава государства отметил, что в мировой военной истории не было операций подобных тем, что провела наша славная Армия.
«В течение 44 дней каждый день идти вперед, прорывая в сложных географических условиях 5-6, а в некоторых местах 7 оборонительных линий врага, подниматься снизу вверх, неся потери, освободить такую неприступную крепость как Шуша, взбираясь на отвесные скалы только с легким оружием, – какая армия в современной истории продемонстрировала такой героизм, профессионализм?! Это правда», - сказал Президент Азербайджана.