• Կառլ III-ն ընդունել է Մուխթար Բաբաևին
Մեծ Բրիտանիայի թագավոր Չարլզ III-ն ընդունել է` Ադրբեջանի շրջակա միջավայրի նախարար, Կլիմայի փոփոխության մասին ՄԱԿ-ի շրջանակային կոնվենցիայի (COP29) Կողմերի համաժողովի 29-րդ նստաշրջանի նախագահ նշանակված Մուխթար Բաբաևին։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին հաղորդվում է X սոցիալական ցանցի COP28-ի (ԱՄԷ) էջում։
«Թագավոր Չարլզ III-ը՝ Կլարենս-հաուսում (բրիտանական թագավորական ընտանիքի անդամների Վեսթմինսթերյան նստավայրում - խմբ.) ընդունել է COP-ի նախագահության եռյակին, որում ներառվում է COP28-ի նախագահ Սուլթան Ալ-Ջաբերը, COP29-ի նախագահ նշանակված Մուխթար Բաբաևը և Բրազիլիայի Կլիմայի փոփոխության ազգային քարտուղար (COP30) Ան Թոնին:
COP Եռյակը աննախադեպ համագործակցություն է COP-ն ընդունող պետությունների միջև, որի նպատակն է՝ COP-ի համաժողովների միջև դինամիկայի պահպանումը, հաջորդականության ապահովումը, իրագործման ամրապնդումը և կամուրջների ստեղծումը», - ասվում է հաղորդագրությունում:

• Чарльз III принял Мухтара Бабаева
Король Великобритании Чарльз III принял министра экологии Азербайджана, назначенного президента 29-й сессии Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (СОР29) Мухтара Бабаева.
Как передает Armenia.Az, об этом сообщается на странице COP28 (ОАЭ) в соцсети Х.
«Король Чарльз III принял в Кларенс-хаусе (вестминстерская резиденция членов британской королевской семьи - ред.) Тройку председательств COP, в которую входят президент COP28 Султан Аль-Джабер, назначенный президент COP29 Мухтар Бабаев и национальный секретарь Бразилии (СОР30) по изменению климата Ана Тони.
Тройка председательств COP - это беспрецедентное сотрудничество между государствами, принимающими COP, целью которого является сохранение динамики, обеспечение преемственности, укрепление реализации и создание моста прогресса между конференциями COP», - говорится в сообщении.