• Ստեղծագործական մասնագիտությունների և տեսանկարահանողների ներկայացուցիչները այցելել են Քելբեջար և Աղդերե
05 Սեպտեմբերի 2024 - 16:49
Ստեղծագործական մասնագիտությունների տեսանկարահանողների ներկայացուցիչների խմբի համար տեղեկատվական շրջայցեր է կազմակերպվել Քելբեջարի և Աղդերեի շրջաններ։
Այս մասին Armenia.Az-ին հայտնել են Փախստականների և հարկադիր վերաբնակների հարցերով պետական կոմիտեից։
Այցելության ընթացքում մասնակիցները ծանոթացել են տարածաշրջանում իրականացվող վերականգնման և շինարարական աշխատանքներին։ Նրանք տեղեկացվել են օկուպացիայից ազատագրված տարածքներում իրականացվող նախագծերի մասին։
Հյուրերը եղել են Քելբեջար քաղաքում, հին ալբանական Խուդավենգ վանական համալիրում, Սարսանգի ջրամբարում և նկարահանել տեսանյութեր։

• Представители творческих профессий и видеографы посетили Кяльбаджар и Агдере
Организован инфотур группы представителей творческих профессий и видеографов в Кяльбаджарский и Агдеринский районы.
Об этом Armenia.Az сообщили в Государственном комитете по делам беженцев и вынужденных переселенцев.
В ходе поездки участники ознакомились с восстановительными и строительными работами в регионе. Они были проинформированы о проектах, реализующихся на освобожденных от оккупации территориях.
Гости посетили город Кяльбаджар, древний албанский монастырь Худавенг, Сарсангское водохранилище и провели видеосъемку.