• Վիկտոր Օրբան. Ադրբեջանը գիտի, թե ինչպես կայունություն ստեղծել տարածաշրջանում
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը Չեռնոբիայից, այս մասին լրագրողներին ասել է Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանը։
«Ադրբեջանը օրինակ է նաև խաղաղության հաստատման առումով։ Նա գիտի, թե ինչպես կայունություն ստեղծել տարածաշրջանում»,- ասել է Օրբանը:
Հունգարիայի վարչապետը մեկնաբանել է նաև՝ Մոսկվա կատարած այցի առնչությամբ իրեն ուղղված քննադատությունը։ Նա նշել է, որ այս քննադատությունը պայմանավորված է նրանով, որ այցը տեղի է ունեցել՝ Ուկրաինայի և Ռուսաստանի միջև շարունակվող պատերազմի ֆոնին։ Օրբանը հայտարարել է, որ հաղորդակցությունն անհրաժեշտ է պատերազմն ավարտելու համար:

• Виктор Орбан: Азербайджан знает, как создать стабильность в регионе
Как сообщает Armenia.Az из Черноббио, об этом журналистам заявил премьер-министр Венгрии Виктор Орбан.
«Азербайджан также является примером в плане установления мира. Он знает, как создать стабильность в регионе», — сказал Орбан.
Премьер-министр Венгрии также прокомментировал критику, с которой столкнулся в связи с визитом в Москву. Он отметил, что эта критика связана с тем, что визит состоялся на фоне продолжающейся войны между Украиной и Россией. Орбан заявил, что для окончания войны необходима коммуникация.