05 Սեպտեմբերի 2024 - 16:46
Թուրքական պետությունների միջև առևտրային հարաբերություններն ընդլայնելու համար՝ ադրբեջանական ASAN xidmət մոդելի հիման վրա կստեղծվի ASAN ticarət մոդել։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին Թուրքական առևտրային ցուցահանդեսի համաժողով-շնորհանդեսին հայտարարել է՝ Ադրբեջանում թուրքական առևտրի կենտրոնի համահիմնադիր Ռամազան Կարաշահինը։
Նրա խոսքով, թուրքական առևտրի կենտրոնում նախատեսվում է՝ բիզնեսին աջակցելու համար նախատեսված նոր մոդել գործարկել։
Հիշեցնենք, որ Թուրքիայի առևտրային ցուցահանդեսը կանցկացվի այս տարվա նոյեմբերի 7-9-ը Ստամբուլի ցուցահանդեսային կենտրոնում՝ Թուրքական պետությունների կազմակերպության Թուրքական պետությունների առևտրաարդյունաբերական պալատների միության հետ համագործակցության շրջանակում։ Միջոցառման նպատակն է՝ զարգացնել առևտուրը, արդյունաբերությունը, ներդրումները, տեխնոլոգիաները և ծառայությունները՝ Ադրբեջանի, Թուրքիայի, Ղազախստանի, Ուզբեկստանի, Ղրղզստանի, Թուրքմենստանի, Հունգարիայի և Հյուսիսային Կիպրոսի միջև։ Ցուցահանդեսի շրջանակներում կանցկացվեն B2B հանդիպումներ և կոնֆերանսներ:

05 Сентября 2024 - 13:56
Для расширения торговых связей между тюркскими государствами на основе азербайджанской модели ASAN xidmət будет создана модель ASAN ticarət.
Как сообщает Armenia.Az, об этом соучредитель Турецкого торгового центра в Азербайджане Рамазан Карашахин заявил на конференции-презентации Турецкой торговой выставки.
По его словам, новую модель, призванную оказать поддержку бизнесу, планируется запустить в Турецком торговом центре.
Напомним, что Турецкая торговая выставка пройдет 7-9 ноября этого года в Стамбульском выставочном центре в рамках сотрудничества с Союзом торгово-промышленных палат тюркских государств Организации тюркских государств. Мероприятие направлено на развитие торговли, промышленности, инвестиций, технологий и услуг между Азербайджаном, Турцией, Казахстаном, Узбекистаном, Кыргызстаном, Туркменистаном, Венгрией и Северным Кипром. В рамках выставки пройдут B2B встречи и конференции.