• SOFAZ-ը և Չինաստանի ներդրումային կորպորացիան ամրապնդում են կապերը
Ադրբեջանի Հանրապետության Պետական նավթային հիմնադրամը (SOFAZ) մտադիր է ամրապնդել կապերը՝ Չինաստանի ներդրումային կորպորացիայի (ՉՆԿ) հետ:
Ինչպես հաղորդում է Trend-ը՝ SOFAZ-ին հղումով, հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Իսրաֆիլ Մամեդովը հանդիպել է՝ Չինաստանի ներդրումային կորպորացիայի նախագահ Պեն Չունի հետ։
«Կողմերը քննարկել են փոխգործակցության և կապերի ամրապնդման հարցը։ Նրանք ընդգծել են՝ համագործակցության հետագա խորացմանը իրենց ընդհանուր շահագրգռվածությունը»,- նշում է հիմնադրամը։
Իր հերթին, ՉՆԿ-ն հայտնել է, որ «կողմերը քննարկել են՝ տարբեր ոլորտներում միջգերատեսչական համագործակցությունը, «Բարեկեցության ինքնիշխան հիմնադրամների միջազգային ֆորումի» զարգացումը և ներդրումային հնարավորությունները»։

07 Сентября 2024 - 09:39
Государственный нефтяной фонд Азербайджанской Республики (SOFAZ) намерен укрепить связи с Китайской инвестиционной корпорацией (ИКК).
Как сообщает Trend со ссылкой на SOFAZ, исполнительный директор фонда Исрафил Мамедов встретился с председателем Китайской инвестиционной корпорации Пэн Чуном.
«Стороны обсудили укрепление взаимного партнерства и связей. Они подчеркнули общую заинтересованность в дальнейшем углублении сотрудничества», - отмечает фонд.
В свою очередь ИКК сообщила, что «стороны обсуждали межведомственное сотрудничество в различных областях, развитие «Международного форума суверенных фондов благосостояния» и инвестиционные возможности».