• Ադրբեջանի Պաշտպանության նախարարությունը զգուշացրել է Հայաստանին և նրա հովանավորներին
ԱՀ ՊՆ-ն արդեն հայտնել է Հայաստանի կողմից՝ Քելբեջարի ուղղությամբ ծանր զինատեսակների կիրառմամբ և Թովուզի ուղղությամբ կվադրոկոպտերի կիրառմամբ կատարված վերջին սադրանքների մասին։
Այս մասին հայտնում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով Ադրբեջանի ՊՆ կայքին։
Նշենք, որ նման սադրանքները Հայաստանի կողմից ամենևին էլ առաջին անգամ չեն, դրանք մշտական բնույթ են կրում: Հայաստանում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների կողմից անցկացվող զորավարժությունները, Ֆրանսիայի կողմից Հայաստանին մահաբեր զենքի մատակարարումը ու Եվրոպական Միության կողմից Հայաստանին ռազմական օգնության տրամադրումը՝ խաղաղության եվրոպական հիմնադրամի հովանու ներքո նախնական փուլում՝ տասը միլիոն եվրոյի չափով, ոգեշնչում են օկուպացիոն Հայաստանին՝ նմանատիպ սադրանքներ իրականացնելու և վկայում են Ադրբեջանի դեմ հերթական պատերազմի պատրաստվելու մասին:
Պաշտպանության նախարարությունը ևս մեկ անգամ զգուշացնում է Հայաստանին և նրա հովանավորներին այն մասին, որ պետք է ձեռնպահ մնան Հարավային Կովկասում պատերազմի նոր օջախ ստեղծելու մտադրությունից։ Եթե մեր երկրի դեմ նման սադրիչ գործողությունները չդադարեցվեն, ապա ԱՀ Զինված ուժերի զինանոցում առկա բոլոր միջոցներով ինքնապաշտպանության նպատակով կձեռնարկվեն համապատասխան պատասխան միջոցներ։
Հայտարարում ենք, որ տարածաշրջանում իրավիճակի սրման ողջ պատասխանատվությունը ընկնելու է Հայաստանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության և նրա հովանավորների վրա։

• Минобороны Азербайджана предупредило Армению и ее покровителей
Министерство обороны Азербайджанской Республики уже сообщало о недавно совершённых Арменией провокациях с применением тяжелого оружия в Кяльбаджарском направлении и с применением квадрокоптера - в Товузском направлении.
Об этом Armenia.Az сообщает со ссылкой на сайт Министерства обороны Азербайджана.
Отметим, что подобные провокации со стороны Армении отнюдь не первый случай, они носят постоянный характер. Военные учения, проведенные Соединенными Штатами Америки в Армении, оснащение Францией Армении смертоносным оружием и оказание Европейским Союзом военной помощи Армении под прикрытием Европейского фонда мира на предварительном этапе в размере десяти миллионов евро, вдохновляют оккупационную Армению совершать подобные провокации и свидетельствуют о подготовке к очередной войне против Азербайджана.
Министерство обороны еще раз предупреждает Армению и ее покровителей о том, что им следует воздержаться от намерения создать новый очаг войны на Южном Кавказе. Если подобные провокационные действия против нашей страны не будут прекращены, то будут приняты надлежащие ответные меры в целях самообороны с использованием всех средств, имеющихся в арсенале Вооруженных Сил Азербайджанской Республики.
Заявляем, что вся ответственность за обострение ситуации в регионе ляжет на военно-политическое руководство Армении и ее покровителей.