• Ալի Ասադովը հանդիպել է Թուրքիայի Սահմանադրական դատարանի նախագահի հետ
Ադրբեջանի վարչապետ Ալի Ասադովը հանդիպել է Թուրքիայի Սահմանադրական դատարանի նախագահ Քադիր Օզքայայի հետ։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են նախարարների կաբինետից, հանդիպմանը քննարկվել են Ադրբեջանի և Թուրքիայի միջև հարաբերությունների զարգացումը տարբեր ոլորտներում, այդ թվում՝ քաղաքական, տնտեսական, էներգետիկ և տրանսպորտի: Նշվել է նաև դատաիրավական ոլորտում համագործակցության կարևորությունը։
Ընդգծվել է երկու երկրների Սահմանադրական դատարանների համագործակցության կարևորությունը ինչպես երկկողմ ձևաչափով, այնպես էլ միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում։

• Али Асадов встретился с председателем Конституционного суда Турции
Премьер-министр Азербайджана Али Асадов встретился с председателем Конституционного суда Турции Кадиром Озкая.
Как сообщили Armenia.Az в Кабинете министров, на встрече было обсуждено развитие связей между Азербайджаном и Турцией в различных областях, включая политику, экономику, энергетику и транспорт. Также была отмечена важность сотрудничества в судебно-правовой сфере.
Подчеркнута важность сотрудничества между конституционными судами двух стран как в двустороннем формате, так и в рамках международных организаций.