• Հիքմեթ Հաջիևն ընդունել է Լեհաստանի դեսպանին
Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևն ընդունել է Ադրբեջանում Լեհաստանի դեսպան Ռաֆալ Պոբորսկուն՝ մեր երկրում դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին Լեհաստանի դեսպանությունը հրապարակում է տեղադրել X սոցիալական ցանցի իր էջում։
«Կայացել է բարեկամական, հրաժեշտի հանդիպում՝ դեսպան Ռաֆալ Պոբորսկու և Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևի միջև, որն իր հերթին ընդգծել է՝ Ադրբեջանի և Լեհաստանի միջև լավ հարաբերությունների առկայությունը»։ ասվում է հրապարակման մեջ։

• Хикмет Гаджиев принял посла Польши
Помощник президента Азербайджана - заведующий отделом по вопросам внешней политики Администрации президента Хикмет Гаджиев принял посла Польши в Азербайджане Рафала Поборски по случаю завершения его дипломатической миссии в нашей стране.
Как передает Armenia.Az, об этом разместило публикацию посольство Польши на своей странице в соцсети Х.
«Состоялась дружеская, прощальная встреча между послом Рафалом Поборски и помощником президента Азербайджана, заведующим отделом по вопросам внешней политики Администрации президента Хикметом Гаджиевым, который, в свою очередь, подчеркнул наличие хороших отношений между Азербайджаном и Польшей», — говорится в публикации.