• Բաքվում հարգել են ռազմական օդաչու Ռաշադ Աթաքիշիևի հիշատակը
Ուսումնական թռիչքի ժամանակ վթարի ենթարկված Ադրբեջանի ռազմաօդային ուժերի ՄիԳ-29 ինքնաթիռի ռազմական օդաչու, փոխգնդապետ Ռաշադ Աթաքիշիևի մահվան հինգերորդ տարելիցի կապակցությամբ՝ այսօր տեղի է ունեցել նրա հիշատակը հարգելու արարողություն։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են ՊՆ-ից, զինծառայողներն այցելել են զինվորական օդաչուի շիրիմին՝ Պատվո երկրորդ ծառուղում և ծաղիկներ ու ծաղկեպսակներ դրել նրա մոտ։
Այնուհետ Պաշտպանության նախարարության և հանրության ներկայացուցիչների, Ռաշադ Աթաքիշիևի ընտանիքի անդամների և հարազատների մասնակցությամբ՝ Ռազմական պատմության թանգարանում միջոցառում է անցկացվել։
Ռաշադ Աթաքիշիևի ընտանիքի անդամները երախտագիտություն են հայտնել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին, առաջին փոխնախագահ Մեհրիբան Ալիևային և Պաշտպանության նախարարության ղեկավարությանը՝ ցուցաբերած ուշադրության և հոգատարության համար։

• В Баку почтили память военного пилота Рашада Атакишиева
В связи с пятой годовщиной гибели военного пилота самолета МиГ-29 ВВС Азербайджана, полковника-лейтенанта Рашада Атакишиева, разбившегося во время тренировочного полета, сегодня была проведена церемония почтения его памяти.
Как сообщили Armenia.Az в Минобороны, военнослужащие посетили могилу военного пилота во Второй Аллее почетного захоронения, возложили к ней цветы и венки.
Затем с участием представителей Минобороны и общественности, членов семьи и близких Рашада Атакишиева в Музее военной истории было проведено мероприятие.
Члены семьи Рашада Атакишиева выразили благодарность президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву, первому вице-президенту Мехрибан Алиевой и руководству Минобороны за оказываемые внимание и заботу.