• Ալիևը Շվեյցարիայի նախագահի հետ քննարկել է COP29-ը և խաղաղության օրակարգը
Հուլիսի 18-ին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը՝ Եվրոպական քաղաքական համայնքի IV գագաթնաժողովի շրջանակներում զրույց է ունեցել՝ Շվեյցարիայի Համադաշնության նախագահ Վիոլա Ամերդի հետ։
Զրույցի ընթացքում մտքերի փոխանակություն է տեղի ունեցել՝ Ադրբեջանի և Շվեյցարիայի միջև երկկողմ հարաբերությունների և տարածաշրջանում խաղաղության օրակարգի խթանման շուրջ։
Քննարկվել է շվեյցարական ընկերությունների ներդրումը՝ Ադրբեջանի օկուպացիայից ազատագրված տարածքների վերականգնման և շինարարական աշխատանքներում։ Կողմերը մտքեր են փոխանակել նաև COP29-ի և կլիմայի փոփոխության հարցերի շուրջ։

• Алиев обсудил с президентом Швейцарии COP29 и мирную повестку
18 июля президент Азербайджана Ильхам Алиев в рамках IV саммита Европейского политического сообщества провел беседу с президентом Швейцарской Конфедерации Виолой Амерд.
В ходе беседы состоялся обмен мнениями о двусторонних отношениях между Азербайджаном и Швейцарией, продвижении мирной повестки в регионе.
Был обсужден вклад швейцарских компаний в восстановительно-строительные работы на освобожденных от оккупации территориях Азербайджана. Стороны также обменялись мнениями о COP29 и вопросах изменения климата.