14 0Հոկտեմբերի 2025 - 11:50
Բաքվում Դատավորների միջազգային ասոցիացիայի 67-րդ գլխավոր վեհաժողովի շրջանակներում անցկացվում է «Դատական իշխանության և պետության մյուս երկու ճյուղերի միջև հարաբերությունները» թեմայով միջազգային համաժողով, որը նվիրված է «Սահմանադրության և ինքնիշխանության տարվան»։
Report-ի փոխանցմամբ՝ միջոցառումը կազմակերպվել է Դատավորների միջազգային ասոցիացիայի և Ադրբեջանի դատավորների միության համագործակցության շրջանակներում։
Համաժողովին մասնակցում են Ադրբեջանի դատավորների միության նախագահ Ռամիզ Ռզաևը, Ադրբեջանի Գերագույն դատարանի նախագահ Ինամ Քերիմովը, Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի դատավոր Լաթիֆ Հուսեյնովը և այլ պաշտոնատար անձինք։

14 Октября 2025 - 09:35
В Баку в рамках 67-й Генассамблеи Международной ассоциации судей проходит международная конференция на тему «Отношения между судебной властью и двумя другими ветвями государства», посвященная «Году Конституции и суверенитета».
Как сообщает Report, мероприятие организовано в рамках сотрудничества Международной ассоциации судей с Союзом судей Азербайджана.
В конференции принимают участие председатель Союза судей Азербайджана Рамиз Рзаев, председатель Верховного суда Азербайджана Инам Керимов, судья Европейского суда по правам человека Лятиф Гусейнов и другие официальные лица.