• Էրդողանը վաղը կայցելի Ադրբեջան
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանը՝ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հրավերով վաղը կայցելի Ադրբեջան։
TRT Haber-ի փոխանցմամբ, նա կմասնակցի՝ Թուրքական պետությունների կազմակերպության (ԹՓԿ) 12-րդ գագաթնաժողովին, որը տեղի կանցկացվի Գաբալայում։
Գագաթնաժողովը, որը կանցկացվի՝ «Տարածաշրջանային խաղաղություն և անվտանգություն» թեմայով, կանդրադառնա՝ ԹՓԿ-ի ինստիտուցիոնալ կառուցվածքի ամրապնդման և կազմակերպության շրջանակներում համագործակցության ընդլայնման ջանքերին։ Նախատեսվում է տարբեր փաստաթղթերի և որոշումների, այդ թվում՝ Գաբալայի հռչակագրի ընդունումը։
Ակնկալվում է, որ նախագահ Էրդողանը կմասնակցի գագաթնաժողովի շրջանակներում կայանալիք Պետությունների ղեկավարների խորհրդի նիստին և կհանդիպի՝ մասնակից պետությունների ու կառավարությունների ղեկավարների հետ։

• Эрдоган завтра посетит Азербайджан
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган завтра посетит Азербайджан по приглашению президента Азербайджана Ильхама Алиева.
Как передает TRT Haber, он примет участие в 12-м саммите Организации тюркских государств, который состоится в Габале.
В рамках саммита, который будет проходить под темой «Региональный мир и безопасность», будут рассмотрены усилия по укреплению институциональной структуры Организации тюркских государств и укреплению сотрудничества в рамках Организации, а также ожидается принятие различных документов и решений, включая Габалинскую декларацию.
Ожидается, что президент Эрдоган примет участие в заседании Совета глав государств на полях саммита и встретится с главами государств и правительств-участниками.