06 0Հոկտեմբերի 2025 - 14:45
Պակիստանի առևտրի զարգացման վարչությունը (TDAP) հայտարարել է, որ երկիրը՝ Ադրբեջան միս արտահանելու պաշտոնապես թույլտվություն է ստացել: Այս իրադարձոյթյանը նախորդել է՝ կենդանիների կարանտինի վարչության կողմից ադրբեջանական կողմի սահմանած անասնաբուժական և սննդային չափորոշիչների հաջողությամբ պահպանումը։
Այս մասին հաղորդում է Caliber.Az-ը՝ հղում անելով պակիստանյան Bloom Pakistan կայքին։
Այս կարևոր իրադարձությունից հետո, TDAP-ը հանդիպում է անցկացրել մսի արտահանողների և համապատասխան կազմակերպությունների հետ՝ ադրբեջանական շուկա ընդլայնվելու ռազմավարությունները քննարկելու համար։
Այս ջանքերի շրջանակներում TDAP-ը այս տարվա նոյեմբերին Բաքու կուղարկի պակիստանցի մսի արտահանողների պատվիրակություն: Բացի այդ, ադրբեջանցի առաջատար ներմուծողները կհրավիրվեն Պակիստանում կայանալիք ցուցահանդեսին՝ ուղիղ առևտրային և գործարար կապերը ամրապնդելու համար։
TDAP-ի պաշտոնական ներկայացուցիչ Աթեր Հուսեյն Հոխարը նշել է, որ այս հաջողությունը ընդգծում է պակիստանյան մսի բարձր որակը և երկրի՝ որպես հալալ արտադրանքի հուսալի արտադրողի ամուր միջազգային հեղինակությունը։

06 Октября 2025 - 12:45
Управление по развитию торговли Пакистана (TDAP) объявило, что страна официально получила разрешение на экспорт мяса в Азербайджан. Этому событию предшествовало успешное соблюдение Департаментом карантина животных ветеринарных и продовольственных стандартов, установленных азербайджанской стороной.
Об этом сообщает Armenia.Az со ссылкой на пакистанский сайт Bloom Pakistan.
После этого важного события TDAP провело встречу с экспортёрами мяса и соответствующими организациями для обсуждения стратегий расширения на азербайджанский рынок.
В рамках усилий TDAP направит делегацию пакистанских экспортёров мяса в Баку в ноябре этого года. Кроме того, ведущие азербайджанские импортёры будут приглашены на предстоящую выставку в Пакистане для укрепления прямых торговых и деловых связей.
Официальный представитель TDAP Атер Хуссейн Хохар заявил, что этот успех подчёркивает превосходное качество пакистанского мяса и прочную международную репутацию страны как надёжного производителя халяльной продукции.