13 Օգոստոսի 2025 - 12:16
ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի քաղաքական և անվտանգության հարցերով օգնական Բորիս Ռուգեն հանդիպել է Դաշինքում Ադրբեջանի և Հայաստանի ներկայացուցիչների հետ։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az -ը, Ռուգեն այս մասին գրել է X սոցիալական ցանցում։
Նշվել է, որ կողմերը քննարկել են օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունները։
«ՆԱՏՕ-ի անունից շնորհավորել եմ Հայաստանի և Ադրբեջանի դեսպաններին ԱՄՆ կառավարության կողմից Վաշինգտոնում կազմակերպված պատմական հանդիպման կապակցությամբ։
ՆԱՏՕ-ն ողջունում է այս առաջընթացը և կշարունակի սերտորեն համագործակցել ինչպես Հայաստանի, այնպես էլ Ադրբեջանի հետ՝ մեր գործընկերությունը զարգացնելու և տարածաշրջանային անվտանգությունը առաջ մղելու համար», - գրել է նա։

13 Августа 2025 - 11:50
Помощник генерального секретаря НАТО по политическим вопросам и политике безопасности Борис Руге встретился с представителями Азербайджана и Армении при Альянсе.
Как сообщает Report, об этом Б.Руге написал в соцсети X.
Было отмечено, что стороны обсудили договоренности, достигнутые между Азербайджаном и Арменией 8 августа в Вашингтоне.
«От имени НАТО я поздравил послов Армении и Азербайджана с исторической встречей, организованной правительством США в Вашингтоне.
НАТО приветствует этот прогресс и продолжит тесно сотрудничать как с Арменией, так и с Азербайджаном для развития нашего партнерства и продвижения региональной безопасности», - заявил он.