• Միսկին. Ադրբեջանն ամրապնդում է իր դիրքերը ԱՊՀ տնտեսություններում
Ադրբեջանի մասնակցությունը Տնտեսական խորհրդում և ընդհանուր առմամբ ԱՊՀ տնտեսություններում ոչ միայն ընդլայնվում և ամրապնդվում է, այլև զգալի արդյունքներ է տալիս։
Այս մասին AZERTAC-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է՝ ԱՊՀ գործադիր կոմիտեի տնտեսական համագործակցության դեպարտամենտի տնօրեն Միխայիլ Միսկինը։
Նրա խոսքով, այս տարի, չնայած Տաջիկստանի՝ ԱՊՀ-ում նախագահությանը, Բաքվում անցկացվել են մեծ թվով բարձր մակարդակի միջոցառումներ։
Դրանց թվում նա առանձնացրել է Երկաթուղային վարչակազմերի ղեկավարների խորհրդի նիստը, որը խոշոր և կարևոր միջոցառում է, ինչպես նաև Վիճակագրական ծառայությունների ղեկավարների ֆորումը, որը կազմակերպվել է բարձր մակարդակով՝ առաջին անձանց մասնակցությամբ.
«Ադրբեջանը հետաքրքրություն է ցուցաբերում ԱՊՀ երկրների հետ համագործակցությանը և ցանկություն՝ կիսվելու հանրապետությունում տարբեր տնտեսական ոլորտներում կուտակված փորձով և գիտելիքներով։ Սա շատ ուրախալի է, և մենք հույս ունենք, որ Ադրբեջանի համագործակցությունը ԱՊՀ երկրների հետ կշարունակի ամրապնդվել»։

• Мыскин: Азербайджан усиливает позиции в экономике стран СНГ
Участие Азербайджана в работе Экономического совета и в целом в экономике стран СНГ не только расширяется и укрепляется, но и приносит значимые результаты.
Об этом в интервью АЗЕРТАДЖ заявил директор департамента экономического сотрудничества Исполнительного комитета СНГ Михаил Мыскин.
По его словам, в этом году, несмотря на председательство в СНГ Республики Таджикистан, в Баку было проведено большое количество мероприятий высокого уровня.
Среди них он выделил заседание Совета руководителей железнодорожных администраций - крупное и важное мероприятие, а также форум руководителей статистических служб, организованный на высоком уровне при участии первых лиц:
«Азербайджан демонстрирует интерес к сотрудничеству со странами СНГ и стремление делиться опытом и компетенциями, накопленными в республике в различных сферах экономики. Это очень отрадно и мы надеемся, что сотрудничество Азербайджана со странами СНГ будет и дальше укрепляться».