13 Օգոստոսի 2025 - 09:15
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Truth Social-ում հրապարակել է տեսանյութ, որտեղ ներկայացված են Սպիտակ տանը Հայաստանի և Ադրբեջանի առաջնորդների հետ իր հանդիպման կադրերը։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, տեսանյութում ներկայացված են առաջնորդների ելույթներից հատվածներ։
«Ինձ համար մեծ պատիվ է բոլորին ողջունել Սպիտակ տանը՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև այս իսկապես պատմական խաղաղության գագաթնաժողովին», - ասել է Թրամփը։
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը շնորհակալություն է հայտնել Թրամփին կարգավորման գործում ունեցած ներդրման համար՝ նշելով, որ նախագահ Թրամփը խաղաղություն է բերում Կովկասին։
«Մենք շնորհակալ ենք դրա համար։ Մենք կփակենք առճակատման, դիմակայության և արյունահեղության էջը», - ասել է նա։
«Այսօրվա մեծ նվաճումը Ձեր համաշխարհային առաջնորդության և համաշխարհային ասպարեզում պետական գործչի և խաղաղարարի Ձեր ժառանգության ևս մեկ ապացույց է», - ասել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։

13 Августа 2025 - 09:15
Президент США Дональд Трамп в соцсети Truth Social опубликовал видеоролик с кадрами встречи с лидерами Армении и Азербайджана в Белом доме.
Как передает Armenia.Az, в видео представлены фрагменты выступлений лидеров.
«Для меня честь - приветствовать всех в Белом доме на этом по-настоящему историческом саммите мира между Арменией и Азербайджаном», - заявил Трамп.
Президент Азербайджана Ильхам Алиев поблагодарил Трампа за вклад в урегулирование, отметив что президент Трамп приносит мир на Кавказ.
«Мы благодарны за это. Мы перевернём страницу противостояния, конфронтации и кровопролития», - сказал он.
«Сегодняшнее великое достижение - еще одно свидетельство вашего мирового лидерства и вашего наследия как государственного деятеля и миротворца на мировой арене», - сказал премьер-министр Армении Никол Пашинян.