• Ադրբեջանն ու Հայաստանը համատեղ կոչ են արել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի լուծարման վերաբերյալ
Ադրբեջանն ու Հայաստանը համատեղ կոչ են ուղղել ԵԱՀԿ մասնակից պետություններին՝ Մինսկի խմբի լուծարման վերաբերյալ։
Ըստ AZERTAC-ի, այս մասին ասվում է Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարության կողմից տարածված հայտարարության մեջ։
Նշվում է, որ ԵԱՀԿ գործող նախագահին ուղղված արտաքին գործերի նախարարների համատեղ դիմումից հետո՝ ԵԱՀԿ Մինսկի գործընթացի և դրան առնչվող կառույցների (ԵԱՀԿ գործող նախագահի՝ հակամարտության գծով անձնական ներկայացուցչի և Բարձր մակարդակի պլանավորման խմբի) լուծարման վերաբերյալ, այսօր ԵԱՀԿ մասնակից պետություններին շրջանառվել է ԵԱՀԿ նախարարական խորհրդի որոշման նախագիծը՝ լուծարման վերաբերյալ։

• Азербайджан и Армения выступили с совместным обращением о ликвидации МГ ОБСЕ
Азербайджан и Армения направили государствам – участникам ОБСЕ совместное обращение о ликвидации Минской группы.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом говорится в заявлении, распространенном Министерством иностранных дел Азербайджана.
Отмечается, что после совместного обращения министров иностранных дел к действующему председателю ОБСЕ о ликвидации Минского процесса ОБСЕ и связанных с ним структур (личного представителя действующего председателя ОБСЕ по конфликту, обсуждаемому Минской конференцией, и Группы планирования высокого уровня) сегодня проект решения Совета министров ОБСЕ о ликвидации был распространен среди государств – участников ОБСЕ.