ՓակելՊետեր Սիյարտոն՝ Կովկասում խաղաղության հաստատման գործում Դոնալդ Թրամփի դերի մասին
Հունգարիայի արտաքին գործերի նախարար Պետեր Սիյարտոն Վաշինգտոնում ստորագրված Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև համատեղ հռչակագիրը անվանել է «մեծ քայլ դեպի անվտանգություն ինչպես Կովկասում, այնպես էլ աշխարհում»։
Azertac-ը հաղորդում է, որ Հունգարիայի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը այս մասին գրել է սոցիալական ցանցի իր էջում։
«Դոնալդ Թրամփը կրկին ցույց տվեց, որ ինքը խաղաղության օրակարգի նախագահ է։ Հիմա մենք հույս ունենք, որ Հնդկաստանի և Պակիստանի, Իրանի և Իսրայելի, ինչպես նաև Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հակամարտությունների կարգավորումից հետո կավարտվի նաև Ուկրաինայի և Ռուսաստանի միջև հակամարտությունը», - նշել է Հունգարիայի արտաքին գործերի նախարարը։

• Петер Сийярто о роли Дональда Трампа в установлении мира на Кавказе
Министр иностранных дел Венгрии Петер Сийярто назвал подписанную в Вашингтоне Совместную декларацию между Азербайджаном и Арменией «большим шагом к безопасности как на Кавказе, так и в мире».
Как передаёт АЗЕРТАДЖ, об этом глава венгерского внешнеполитического ведомства написал на своей странице в социальной сети.
«Дональд Трамп в очередной раз показал, что он президент мирной повестки. Теперь мы надеемся, что после урегулирования конфликтов между Индией и Пакистаном, Ираном и Израилем, а также Арменией и Азербайджаном будет положен конец и конфликту между Украиной и Россией», — отметил министр иностранных дел Венгрии.