• biletim.az կայքի միջոցով տոմս գնած Ադրբեջանի քաղաքացիները ավտոմատ կերպով կստանան Ղարաբաղ մուտք գործելու թույլտվություն
06 Օգոստոսի 2025 - 17:03
Այսօրվանից biletim.az պորտալի կամ բջջային հավելվածի միջոցով տոմսեր գնած Ադրբեջանի քաղաքացիները ավտոմատ կերպով կստանան օկուպացիայից ազատագրված տարածքներ մուտք գործելու թույլտվություն։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին հայտնել են թվային զարգացման և տրանսպորտի նախարարությունից։
«Սա հնարավոր է դարձել Ադրբեջանի թվային զարգացման և տրանսպորտի նախարարության և ներքին գործերի նախարարության տեղեկատվական համակարգերի ինտեգրման շնորհիվ»։
Biletim.az պորտալի միջոցով ազատագրված տարածքներ տոմս գնելիս ավտոմատ թույլտվության վավերականության ժամկետը 5 օր է։

• Граждане Азербайджана, купившие билеты через biletim.az, автоматически получат разрешение на въезд в Карабах
06 Августа 2025 - 15:30
С сегодняшнего дня граждане Азербайджана, купившие билеты через портал или мобильное приложение biletim.az, автоматически получат разрешение на въезд на освобожденные от оккупации территории.
Как передает Armenia.Az, об этом сообщило Министерство цифрового развития и транспорта.
«Эта функция стала возможной благодаря интеграции информационных систем Министерства цифрового развития и транспорта и Министерства внутренних дел.
Срок действия автоматического разрешения при покупке билета на освобожденные территории через портал biletim.az составляет 5 дней.
Данное новшество позволит упростить процедуру выдачи разрешений и обеспечить более комфортные поездки», — отметили в министерстве.