• Քանի՞ նախկին ներքին տեղահանված անձ է լքել ժամանակավորապես զբաղեցրած բնակարանները
Ադրբեջանի փախստականների և ներքին տեղահանվածների հարցերով պետական կոմիտեն տարածել է տեղեկատվություն այն մասին, թե այս կատեգորիայի անձանց քանի ներկայացուցիչ է լքել այլ քաղաքացիների բնակարանները, որտեղ նրանք ժամանակավորապես բնակվել են։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են կոմիտեից, մինչ օրս այլ քաղաքացիների բնակարաններ ազատել է 188 փախստական կամ ներքին տեղահանված ընտանիք՝ ընդհանուր առմամբ, 676 մարդ:
Նրանք տեղափոխվել են օկուպացիայից ազատագրված տարածքներ։
Ընդ որում, առաջին հերթին, ազատագրված տարածքներ են տեղափոխվում այն ընտանիքները, որոնք ապրել են վթարային տներում, դժվարին կենսապայմաններում, հանրակացարաններում, առողջարաններում, անավարտ շենքերում, ինչպես նաև այլ քաղաքացիների բնակարաններում:

• Сколько бывших вынужденных переселенцев освободили временно занятые ими квартиры?
Государственный комитет по делам беженцев и вынужденных переселенцев Азербайджана распространил информацию о том, сколько представителей данной категории лиц освободили квартиры других граждан, в которых они временно проживали.
Как сообщили Armenia.Az в комитете, на сегодняшний день квартиры других граждан освободили 188 семей беженцев или вынужденных переселенцев в составе 676 человек.
Они переселились на освобождённые от оккупации территории.
При этом в первую очередь по месту прописки в освобождённые районы переселяются семьи, проживавшие в аварийных домах, в тяжёлых бытовых условиях, в общежитиях, санаториях, недостроенных зданиях, а также в квартирах других граждан.