02 Օգոստոսի 2025 - 11:51
Ադրբեջանի աշխատանքի և բնակչության սոցիալական պաշտպանության նախարարությանն առընթեր Սոցիալական ծառայությունների գործակալությունը Աղդամի շրջանի Գուզանլի գյուղում բացել է նոր Սոցիալական ծառայությունների կենտրոն։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով նախարարությանը, հաստատությունը կկարողանա սպասարկել ամսական մինչև 50 երեխայի և հագեցած է մասնագիտացված սարքավորումներով՝ համապարփակ օգնություն ցուցաբերելու համար։
Կենտրոնը հոգեբանամանկավարժական, խոսքի թերապիայի և ակտիվ թերապևտիկ ծառայություններ է մատուցում սահմանափակ հնարավորություններ ունեցող երեխաներին և այլ խոցելի խմբերի ներկայացուցիչներին։ Հատուկ ուշադրություն է դարձվում ծնողներին ներգրավմանը կրթական ծրագրերում՝ ծնողական հմտությունները զարգացնելու համար։

• В Агдамском районе начал функционировать Центр социальных услуг
Агентство социальных услуг при Министерстве труда и социальной защиты населения Азербайджана открыло новый Центр социальных услуг в поселке Гузанлы Агдамского района.
Как сообщает Armenia.Az со ссылкой на министерство, учреждение сможет обслуживать до 50 детей в месяц и оснащено специализированным оборудованием для оказания комплексной помощи.
В центре предоставляются психолого-педагогические, логопедические и активные терапевтические услуги детям с ограниченными возможностями и представителям других уязвимых групп. Особое внимание уделяется вовлечению родителей в обучающие программы по развитию родительских навыков.