01 Օգոստոսի 2025 - 16:14
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ Աքիֆա Բայրամովան պատմել է, որ 44-օրյա Հայրենական պատերազմի ժամանակ՝ 2020 թվականի հոկտեմբերի 11-ին, գիշերվա ժամը 02:00-ի սահմաններում, իր տունը ավերվել է Գյանջա քաղաքի վրա Հայաստանի զինված ուժերի կողմից հրթիռակոծության հետևանքով։ Տուժողը նշել է, որ միջադեպի հետևանքով վիրավորվել է։
«Իմ թոռնուհուն հանեցին փլատակների տակից, նա դեռևս բուժում է ստանում», - հավելել է Աքիֆա Բայրամովան։
Մեկ այլ տուժող՝ Սևինջ Հասանովան, ասել է, որ 2020 թվականի հոկտեմբերի 5-ին, Հայրենական պատերազմի ժամանակ, ինքը եկել է Գյորանբոյում գտնվող իր եղբոր տուն։ Սևինջ Հասանովան նշել է, որ այդ ժամանակ, հայկական զինված ուժերի կողմից հրետակոծության հետևանքով, ինքն ու իր հարազատները վիրավորվել են։

• В Бакинском суде потерпевшая Байрамова рассказала о разрушении ее дома армянской ракетой
Как передает АЗЕРТАДЖ, Акифа Байрамова рассказала, что во время 44-дневной Отечественной войны, 11 октября 2020 года около 02:00 ночи ее дом был разрушен в результате падения ракеты, выпущенной вооруженными силами Армении по городу Гянджа. Потерпевшая сообщила, что в результате происшествия она была ранена.
«Мою внучку извлекли из-под завалов, она до сих пор проходит лечение», — добавила Акифа Байрамова.
Другая потерпевшая — Севиндж Гасанова рассказала, что 5 октября 2020 года, во время Отечественной войны, она приехала к брату в Геранбой. Севиндж Гасанова отметила, что тогда в результате артиллерийского обстрела со стороны вооружённых сил Армении была ранена она сама и её родные.