• Ալիևը շնորհավորական նամակ է հղել Մարոկկոյի թագավորին
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին տեղեկատվությունը զետեղված է Ադրբեջանի Հանրապետության ղեկավարի պաշտոնական կայքում։ Նամակում Իլհամ Ալիևը շնորհավորել է Մարոկկոյի թագավորին և ժողովրդին այդ երկրի ազգային տոնի կապակցությամբ։
Նախագահը ընդգծել է, որ Ադրբեջանը և Մարոկկոն կապված են իսլամական համերաշխության և կրոնական ու հոգևոր արժեքների ընդհանուր կապերով, և գոհունակություն է հայտնել միջպետական հարաբերությունների ներկայիս մակարդակից, որոնք զարգանում են փոխադարձ հարգանքի և վստահության ոգով։
Իլհամ Ալիևը վստահություն է հայտնել, որ Ադրբեջանի և Մարոկկոյի միջև ավանդական բարեկամական կապերը, երկկողմ և բազմակողմ հիմքերով փոխշահավետ համագործակցությունը կշարունակեն ամրապնդվել և հարստանալ նոր բովանդակությամբ։

30 Июля 2025 - 14:18
Как сообщает Armenia.Az, информация об этом размещена на официальном сайте главы АР. В письме Ильхам Алиев поздравил короля и народ Марокко с национальным праздником этой страны.
Президент подчеркнул, что Азербайджан и Марокко связывают узы исламской солидарности и общие религиозно-духовные ценности, выразил удовлетворение нынешним уровнем межгосударственных отношений, развивающихся в духе взаимного уважения и доверия.
Ильхам Алиев выразил уверенность, что традиционные дружественные связи между Азербайджаном и Марокко, взаимовыгодное сотрудничество на двусторонней и многосторонней основах и впредь будут укрепляться и обогащаться новым содержанием.