28 Հուլիս 2025 - 09:29
Աղդամի և Ֆիզուլիի շրջանների բարդ լեռնային տեղանքում բռնկված հրդեհները լիովին մարվել են Ադրբեջանի արտակարգ իրավիճակների նախարարության ուժերի կողմից։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այս մասին հայտնել են գերատեսչության մամուլի ծառայությունում։
Միաժամանակ, շուրջօրյա միջոցառումներ են ձեռնարկվում Խոջավենդի շրջանի Ենիքենդ, Շուշայի շրջանի Բոյուք Գալադերեսի, Խոջալուի շրջանի Աշաղը Եմիշջան, Աղդերեի շրջանի Թալիշ և Գյորանբոյի շրջանի Թափգարագոյունլու գյուղերի մոտակայքում հրդեհները մարելու համար։
Ինչպես հաղորդում է Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը, գործողությանը մասնակցում են Պետական հրշեջ ծառայության, Հատուկ ռիսկի փրկարարական ծառայության, Քաղաքացիական պաշտպանության զորքերի, Ղարաբաղի տարածաշրջանային կենտրոնի ստորաբաժանումները, ինչպես նաև ավիացիոն ջոկատի ուղղաթիռները։

28 Июля 2025 - 09:29
Пожары, возникшие на сложной по рельефу горной местности Агдамского и Физулинского районов, полностью потушены силами Министерства по чрезвычайным ситуациям Азербайджана.
Как передает Report, об этом сообщили в пресс-службе ведомства.
В то же время продолжаются круглосуточные мероприятия по тушению очагов возгорания вблизи сёл Йеникенд Ходжавендского района, Бёюк Галадереси Шушинского района, Ашагы Емишджан Ходжалинского района, Талыш Агдеринского района и Тапгарагоюнлу Геранбойского района.
Как сообщили в МЧС, к операции привлечены подразделения Государственной службы пожарной охраны, Службы спасения особого риска, войска гражданской обороны, Карабахского регионального центра, а также вертолёты авиационного отряда.