21 Հունիսի 2025 - 10:08
COP29-ի նախագահի ներկայացուցիչ Էլչին Ալլահվերդիևը Բոննում ելույթ է ունեցել SB62-ի շրջանակներում անցկացված «Կլիմայական քաղաքականության և գործողությունների համատեղ օգուտների գիտական գնահատում» խորագրով միջոցառման ժամանակ։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին տեղեկատվությունը զետեղված է COP29-ի X սոցիալական ցանցի էջում։
Նա ընդգծել է կլիմայի փոփոխությանը արձագանքման միջոցառումների ոչ միայն բացասական հետևանքները նվազագույնի հասցնելու, այլև դրանց դրական համընթաց օգուտները առավելագույնս մեծացնելու կարևորությունը։

• Эльчин Аллахвердиев в Бонне рассказал о мерах реагирования на изменение климата
Представитель президента COP29 Эльчин Аллахвердиев выступил в Бонне на мероприятии, проведенном в рамках SB62, под названием «Научная оценка совместных выгод климатической политики и действий».
Как передает Armenia.Az, информация об этом размещена на странице COP29 в соцсети X.
Он подчеркнул важность не только минимизации негативных последствий ответных мер на изменение климата, но и максимального увеличения их положительных сопутствующих выгод.
Э.Аллахвердиев также отметил необходимость опираться на мероприятия, указанные в Плане работы Форума по воздействию ответных мер и Экспертного комитета из Катовице на 2026–2030 годы, согласованного в рамках COP29, который пройдет в Баку.