• Ի.Ալիևը UFC մրցաշարի Բաքվում անցկացման նշանակության մասին
Հունիսի 20-ին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն ընդունել է՝ Ultimate Fighting Championship (UFC)-ի նախագահ, ամերիկացի գործարար Դանա Ուայթին։
Հանդիպման ընթացքում Դանա Ուայթը ընդգծել է, որ Բաքվում կայանալիք UFC մրցաշարի նախապատրաստական աշխատանքները բարձր մակարդակով են անցկացվում և շնորհակալություն է հայտնել Իլհամ Ալիևին ցուցաբերած աջակցության համար։
Իլհամ Ալիևը նշել է այն փաստի կարևորությունը, որ UFC մրցաշարն առաջին անգամ է անցկացվում Ադրբեջանում, հույս է հայտնել, որ դա կանոնավոր բնույթ կկրի և ընդգծել է այս միջոցառման դերը Ադրբեջանի՝ որպես սպորտային պետության հետագա ճանաչման գործում միջազգային ասպարեզում։
Զրույցի ընթացքում նշվել է Ադրբեջանում բոլոր տեսակի սպորտաձևերին տրվող ուշադրությունը, ընդգծվել են՝ մեր մարզիկների կողմից վերջին տարիներին միջազգային մրցումներում ձեռք բերված հաջողությունները, ինչպես նաև անդրադարձ է կատարվել երիտասարդների շրջանում սպորտի տարածման աշխատանքներին։
Հանդիպմանը գոհունակություն է հայտնվել՝ մեր երկրում հեղինակավոր միջազգային սպորտային մրցումների կազմակերպման բարձր մակարդակից և վստահություն, որ UFC մրցաշարը նույնպես կանցկացվի բարձր մակարդակով։

20 Июня 2025 - 15:22
20 июня президент Азербайджана Ильхам Алиев принял президента Ultimate Fighting Championship (UFC), американского предпринимателя Дэйну Уайта.
На встрече Дэйна Уайт подчеркнул, что подготовительные работы к турниру UFC в Баку проходят на высоком уровне, и выразил благодарность Ильхаму Алиеву за оказанную поддержку.
Ильхам Алиев отметил значимость того, что турнир UFC впервые проводится в Азербайджане, выразил надежду, что это примет регулярный характер, подчеркнул роль данного мероприятия в дальнейшем признании Азербайджана как спортивного государства на международной арене.
В ходе беседы было отмечено внимание, уделяемое в Азербайджане всем видам спорта, подчеркнуты успехи, достигнутые в последние годы нашими спортсменами на международных соревнованиях, затронуты работы по популяризации спорта среди молодежи.
На встрече было выражено удовлетворение высоким уровнем организации престижных международных спортивных соревнований в нашей стране и уверенность в том, что турнир UFC так же пройдет на высоком уровне.